est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Unelmate puhkus Sitsiilia saarel

Hind al. 459 €

  • Müügiperiood 21.10.16 - 10.10.17
  • Reisivahemik 01.09.-13.10.2017

Kaunis loodus, Romantika, kultuur ja ajalugu. Lõõgastav puhkus päikeserandadel

Saksa poeet J.W. Goethe kirjutas: „Kui te pole külastanud Sitsiiliat, ei jäta Itaalia teie hinge mitte mingit jälge. Sitsiilia - see on võti Itaaliast arusaamiseks.“ Teiste sõnadega, kui te ei õpi tundma Sitsiiliat, ei saa te tundma ka Itaaliat. Euroopas pole teist sellist kohta nii rikka ajaloo, paljurahvuselise kultuuri, rikkaliku looduse, smaragdrohelise mere, suurepäraste puhkekohtade ja külalislahkete hotellidega. Saare kliima on üks pehmematest Euroopas, suplushooaeg kestab maikuust novembrini - ega vanad kreeklased ei nimetanud Sitsiiliat „päikeseliseks saareks“ niisama. 

Sitsiilia on Itaalia autonoomne piirkond, Vahemere kõige suurem saar pealinnaga Palermo. Saare pindala on 25 662 km2, elanikkond ~5 miljonit. Mandrist eraldab Sitsiilia saart ainult Messina väin laiusega 3,5 km. Saarel asub Euroopa kõige kõrgem vulkaan Etna (3340 m). Viimane on üks aktiivsematest vulkaanidest maailmas. Ajalooliste arhitektuuriliste mälestiste poolest on Itaalia UNESCO nimistus esimesel kohal ja suur osa mälestistest asubki Sitsiilias. Sellele saarele on jätnud oma jälje mitu tsivilisatsiooni - kreeklased, roomlased, bütsantslased, araablased, normannid… Ühed elasid, teised ehitasid, kolmandad hävitasid. Selline rahvaste segunemine jättis oma jälje saare kultuuri- ja ajaloolistesse mälestistesse ja sitsiillaste ellu üldiselt. Mälestised, mis ehitati kreeklaste valitsemisajal ei jää millegi poolest alla Vana-Kreeka ausammastele. Vaimustust kutsub esile „sitsiilia barokk“ ja bütsantsi mosaiik. 

Reisid Sitsiiliasse toimuvad 01.09.-13.10.2017

Näidishotell 26.09.-10.10.17 Aurinko reisidel Hind alates
reisija kohta    
Neptun 1* söökideta (Cefalu) 499 €
Residence Villaggio Alkantara 2* söökideta (Taormina) 499 €
President Splendid 2+* hommikusöögiga (Taormina) 549 €
Da Peppe 2+* hommikusöögiga (Letojanni) 589 €
Santa Lucia Le Sabbie d'Oro 3+* hommiku- ja õhtusöögiga (Cefalu)  669 €
Villa Bianca Resort 3* hommikusöögiga (Taormina) 709 €
Acacia Resort 4* hommikusöögiga (Cefalu) 799 €
Villa Diodoro 4* hommikusöögiga (Taormina) 1029 €
Näidishotell 01.09.-13.10.17 Novatoursi reisidel Hind alates
reisija kohta   
Residence Villaggio Alkantara 2* söökideta (Taormina) 459 €
San Pietro 3* hommiku- ja õhtusöögiga (Letojanni) 585 €
Dolcestate 4* hommikusöögiga (Cefalu) 675 €
Albatros 3* hommikusöögiga (Letojanni) 699 €
Acacia Resort 4* hommikusöögiga (Cefalu) 769 €
Atahotel Naxos Beach 4* hommiku- ja õhtusöögiga (Giardini Naxos) 885 €
Fiesta Hotel Garden Beach 4* kõik hinnas (Cefalu) 915 €
Hilton Giardini Naxos 4+* hommikusöögiga  949 €

Paketi hind sisaldab:
- edasi-tagasi lennupiletit algusega Tallinnast sihtkohta (01.09.-13.10.17 vahemaandumine Vilniuses)
- transporti lennujaamast hotelli ja tagasi
- majutust nädalaks valitud hotellis, 2-kohalises toas
- toitlustamist vastavalt valitud hotellile
- eestikeelse reisiesindaja teenuseid

Lisatasu eest:
- reisikindlustus
- autorent
- ekskursioonid ja lisateenused sihtkohas

Vastutavad reisikorraldajad on Novatours (reisid perioodil 01.09.-13.10.17) ja Aurinko (reisid perioodil 26.09.-10.10.17)

Küsi pakkumist vastavalt oma soovidele tellimus@wris.ee või 6 129 130

Pea meeles, et reisikorraldajate reisipakettide hinnad on dünaamilised ning muutuvad pidevalt vastavalt kohtade saadavusele lendudel ja hotellides. Pakkumises välja toodud paketihinnad on arvestatud seisuga 07.08.2017.

Giardini Naxos
See on arvatavasti kõige populaarsem Sitsiilia kuurort, mis asub Catania lennujaamast 60 km kaugusel. Linnakeses elab umbes 9000 inimest. Kuurort köidab nii noori, kui ka lastega peresid. Vilgas ja õdus kuurort kütkestab pikkade, hästi korrashoitud randadega. Siin on hulgaliselt väikeseid poode, baare ja restorane, kus pakutakse Itaalia köögi hõrgutisi. Linna tähelepanuväärseimad kohad on keskaegne Schiso loss, Vignazza torn, 21 hektari suurune arheoloogiapark ja arheoloogiamuuseum.
Giardini Naxososest saab hõlpsasti sõita 5 km kaugusel asuvasse Taormina linnakesse regulaarselt kurseerivate liinibusside, takso või autoga.

Letojanni
Letojanni on samuti üks populaarne kuurort Joonia mere kaldal, mis asub Taorminanist umbes 5 km ja Catania lennujaamast 68 km kaugusel. Linna nimes on ühendatud ladina ja araabia keeled: ladina sõna Laetum tähendab „rikas“ ning araabia Ayn tähendab „allikas“.  Letojanni pea-allee kulgeb piki liivarannikut, kust leiab palju restorane, baare ja kaupluseid. Linna keskväljak seal asuvate kohvikutega on peamine kohtumispaik, kus saab nautida itaalia kohvi või hõrku värskendavat jäätist. Puhkajaid ootavad kuurordis lisaks mererandadele ka mitmesugused kultuuriüritused. Säilinud on paar ajaloolist vaatamisväärsust: raekoda ja neogooti stiilis San Giuseppe kirik, mis rekonstrueeriti 1929. aastal. Kirikus on XVIII sajandil maalitud „Pieta“. Letojannist saab Taormina kesklinna sõita regulaarselt kurseerivate liinibusside, takso või autoga.

Cefalu, Campofelice di Roccella
Populaarne ajalooline linnake Cefalu asub umbes 70 km Sitsiilia pealinnast Palermost ida poole. Omapärane linna sümbol ja kaunistus on Rocca – peakujuline ümar kalju. Kunagi asus mäeharjal jumalanna Dianale pühendatud tempel, mis on tänapäeval üks kauneimaid normanni katedraale Sitsiilias. Läänepoolsel kaljujärsakul avastavad arheoloogid antiikaja jälgi. Kõige populaarsem ja haruldasem vaatamisväärsus Cefalus on sealne kahe torniga katedraal. Erilist tähelepanu väärib katedraali siseinterjöör: mosaiikide vahel kõrgub apsiidil gigantne maal, mis kujutab Kristus Pantokraatorit. Cefalu piirkond on kuulus oma kaunite randade poolest, mida uhuvad Türreeni mere lained. Kõige populaarsem supelrand, mis kannab nime Lungomare, asub vanalinna ja sadama lähistel. Capo Playa nimeline rand on sealse piirkonna pikim - 15 km, see kulgeb läbi Campofelice di Roccella nimelise kuurortpiirkonna. Valge liivaga Ogliastrillo rand sobib puhkuseks lastega peredele. Caldura on aga vaikne, metsik rand miniatuurse lahesopi ääres, kauni Caldura neeme kõrval.

Taormina Mare
Taormina jaguneb kaheks: ajalooline kesklinn Taurose mäel ja Taormina Mare kuurortpiirkond mäe jalamil. Taormina Mare asub 65 km kaugusel Catania lennujaamast.
Taormina Mare kuurort asub kirjeldamatult kaunil Joonia mere rannikul, mille lahesoppe eraldavad poolsaared on täis kasvanud kaktuseid ja oleandreid. Vanaaegsetesse villadesse on sisse seatud uhked hotellid. Imeilusate lahesoppide ääres kaljude vahel laiuvad liivarannad. Kõrgetelt kaljustelt kaldapealsetelt avanevad siin piltilusad vaated – sinine taevas, smaragdne meri, kaljud ning orgudesse uppuvad oliivipuu- ja tsitrusesalud. Näib, justkui oleksite sattunud peole, millest võivad osa võtta kõik soovijad. Puhkajaid ootavad vahvad vabaõhukohvikud, hurmav lillelõhn, kõlavad itaalia helid ning külalislahked ja sõbralikud inimesed. Väikese tasu eest saab köisraudteega Taormina vanalinna sõita otse mäejalami randadelt. Bussipeatuse juures asuv köisraudtee on avatud hilisõhtuni. Linnas on hea raudtee ühendus Catania ja Messinaga. Taormina linna arhitektuur pakub palju põnevaid avastusi – siin on kreeklaste, roomlaste, araablaste ja normannide püstitatud hooned, lisaks õdusad hotellid ja rohkelt kohvikuid. Taorminas tasub külastada II sajandil eKr rajatud teatrit, mille tribüünidelt avaneb vaade suursugusele Etna vulkaanile; kena jalutuskäiku tõotavad endised erapargid, mis praegu kuuluvad linnale. Hubastes restoranides saab maitsta Sitsiilia köögi hõrgutisi, nautida mereande ning mandlimaiustusi.