est  /  rus  / 

Tel. 612 9130 tellimus@wris.ee

Esita reisipäring

*
*
*

*
*
*

Päringu saatmine ei kohusta reisi ostma!

Arvuta oma järelmaksu osamakse

Seišellid - aktiivne puhkus

Hind al. 3495 €

  • Müügiperiood 04.01.18 - 16.02.18
  • Reisi kestvus 12 päeva
  • Reisivahemik 18.02.-01.03.18.

Aktiivne puhkus India ookeani paradiisisaartel

Seišellid on ainulaadsed! 
Maailma ainsad graniitsaared keset ookeani, maailma suurim tektooniliste jõudude poolt tõstetud koralliatoll ja suur hulk vaatamisväärsusi moodustavad kahtlemata maailma ühe kaunima troopilise paradiisi. Seišellide saarestik koosneb 115 graniit- ja korallsaarest, mis kokku moodustavad 455 ruutkilomeetrit maismaad, mis on laiali pillutatud enam kui 1,3 miljonile ruutkilomeetrile erimajandusvööndis 4. ja 10. laiuskraadi vahel ekvaatorist lõunas. Igal Seišelli saarestiku saarel on oma eripärane nägu ja veetlus. Seišellide rahvastikuarv on ligi 80000 inimest, kes elavad valdavalt kolmel peamisel saarel: Mahél, Praslinil ja La Diguel.

Reisi toimumisaeg:  18. veebruar – 1. märts2018 / grupi suurus 20 reisijat 
Reisijuht:  Argo Schneider

Reisi hind: 3495 € (hind alla 12.a. lapsele, kui jagab tuba kahe täiskasvanuga, on 2750 eurot)

Pakett sisaldab:
Kõik lennud ja lennujaamamaksud
Majutus väga heades 4* hotellides
Hommiku- ja õhtusöögid
Laevasõidud: Mahé – Praslin – La Digue – Mahe
Transfeerid saartel (lennujaam–hotell; hotell–sadam–hotell)
Eestikeelse reisijuhi teenused
Lisatasu eest:
Reisikindlustus
Majutus üheses hotellitoas 1400 eurot
Ekskursioonid

Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Vaata järelmaksu kohta täpsemalt!

Küsi lisainfot Wrisi reisikonsultandilt 6 129 130 või tellimus@wris.ee

 

Reisiprogramm:

1. päev

Tallinn-Seišellid

Kogunemine lennujaamas kell 16.20
Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18.20-22.40
Lend TK 748 Istanbul-Mahe 01.55-11.10

2. päev

Seišellid. Mahé saar

Saabume Seišellidele suurimale saarele Mahé hommikul kell 11.10

Mahé on suurim saar: pikkusega 32 ja laiusega 8 kilomeetrit ning enimasustatud saar, kus elab 90% Seišellide elanikkonnast. Siin asub pealinn Victoria, peamine sadam ja rahvusvaheline lennujaam. Selle silmapaistva saare ilmes domineerivad suured mäed (Morne Seychellois kõrgus ulatub 905 meetrini) ja seda katab lopsakas troopiline taimestik. Saart ümbritsevad seitsekümmend viis liivaranda.

Teeme tutvust Aafrika väikseima pealinna Victoria'ga.

Seejärel sõidame läbi Mahe saare mägise keskosa ja jõuame välja läänerannikule, kus on meie majutuskoht.

Majutus Avani Barbarons Resort & Spa 4* hotelli.

Õhtusöök on hinna sees.

3. päev

Seišellid. Mahé-Praslini saar.

Hommikusöök.
Sõidame läbi Mahé saare mägise keskosa - seekorde teine tee kui tulles ja läheme sadamasse.

Sõidame laevaga Praslini saarele (hinna sees). Laevasõit algab kell 11.00 kestab tund aega.

Jõudes Praslini saarele sõidame oma majutuskohta.

Rahvaarvuga 6500 inimest on Praslin Seišellide suuruselt teine saar. See asub 45km Mahést kirdes ning selle suurus on 10 km korda 3,7 km. Rahulik autosõit ümber saare võtab aega umbes 2 tundi. Praslinil asub muinasjutuline Vallée de Mai, üks kahest UNESCO maailmapärandi paikadest Seišellidel. Saarele on iseloomulikud tõeliselt kaunid rannad nagu Anse Lazio ja Anse Georgette, mis mõlemad kuuluvad viimastel aastatel maailma parimate randade top 10sse. Enne prantslaste saareleasumist 18. sajandi keskel oli Praslini Côte d'Or piraatide lemmikpeatuspaigaks. Saar nimetati Prasliniks Duc de Praslini, prantsuse merendusministri järgi 1768. aastal, mil saarele toodi algupärane "Valduste kivi" (Stone of Possession), kus see on siiani tuntud Anse Possessioni nime all. Peaaegu poolteist sajandit hiljem oli saart külastanud kindral Gordon (Khartoumi kaitsja) veendunud, et Vallée de Mai oli algne Eedeni aia asukoht. See on paik, kus legendaarne seišellipalmi vili, maailma raskeim vili, kasvab ürgmetsas kõrgel iidsete palmipuude otsas. Vallée de Mais kasvab kuus palmiliiki, mida leidub vaid Seišellidel. Samuti on see hea lähtepunkt ekskursioonideks naabersaartele, millest mõned on olulised varjupaigad haruldastele endeemilistele taime- ja loomaliikidele. 

Majutus PARADISE SUN 4* hotellis, Superior tubades. Meie hotell asub kaunil Cote d'Or rannal. 

Kõik Albioni grupid alates 2012. aastast on majutunud just Paradise Sun hotellis, sest see on väga-väga hea! Rand on siin võrratu, teenidnus sõbralik, toidud lihtsalt fantastilised!

Hinna sees on hommiku-ja õhtusöök.

4. päev 

Seišellid. Praslini saar

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda ekskursioonil: Valle de Mai + matk Anse Lazio randa. Valle De Mai - org, mida peetakse tõeliseks Eedeni aiaks! Siin kasvab 6 endeemset palmiliiki. Neist tuntuim on maailma suurima viljaga Seišellide kookospalm. Teeme väga põhjaliku, 2-3 tunnise matka läbi palmimetsa. Siit edasi sõidame saare loodeserva ja matkame Anse Lazio randa. Matkatee viib läbi küla ja ülerannikumägede (matk on kõigile võimetekohane). Järjekordne ujumisvõimalus Anse Lazio rannas. Päikesloojanguks jõuame tagasi oma hotelli. Selle ekskursiooniga teeme Praslini saarele ringi peale.
Ekskursiooni hind 85 eurot.

Majutus PARADISE SUN 4* hotellis, Superior tubades. Hinna sees on hommiku-ja õhtusöök. 

5. päev 

Seišellid. Praslini saar 

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda ekskursioonil kilpkonnade saarele: Curieuse Marine Park - sõidame laevaga Praslini saare läheduses asuvale Curieuse saarele, kus näeb vabas looduses hiidkilpkonnasid. Seejärel matkame läbi mangroovimetsa (mööd laudteed) ja suplemes imelises rannas. Ekskrusiooni hind 85 eurot. 

Majutus PARADISE SUN 4* hotellis, Superior tubades. Hinna sees on hommiku-ja õhtusöök.

6. päev 

Seišellid. Praslini saar

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda ekskursioonil Sister, Coco ja Felicite saartele. 
Tänase päeva märksõna on snorkeldmine. Kõigepealt sõidame Coco saarele, mis on tõeline Robinsoni saar. Uskumatud graniitkaljud, palmid, superilus liivarand. Siin on meil plaanis snorkeldamine, kogu varustus on laevas olemas ja seda saab tasuta kasutada. Snorkeldme kalda ääres ja kes soovib, võib niisama saarel ringi turnida - just turnida sest saare keskosas on suured graniitkaljud. Järgmine saar - Sisters on vaid ühe maja ja piknikukohaga. Kuniks laevameeskond meile grillkala valmistab, jalutame läbi saare ja jõuame meie arvates kogu Seišellide ühte ilusamasse randa. Nii meie reisijad arvavad!
Vahepeal on pikniklõuna valmis saanud ja see tulel küpsetatud kala ületab kõik ootused.

Seejärel seilame Felicite saare lähedastesse vetesse, kus on samuti head snorkeldamiskohad.
Ekskursiooni hind 165 eurot (sisaldab barbeque lõunasööki).

Majutus PARADISE SUN 4* hotellis, Superior tubades. Hinna sees on hommiku-ja õhtusöök.

7. päev 

Seišellid. Praslini saar 

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Majutus PARADISE SUN 4* hotellis, Superior tubades. Hinna sees on hommiku-ja õhtusöök.

8. päev 

Seišellid. Praslin - La Digue saar

Täna sõidame (12.15-12.45) laevaga La Digue saarele. Laevasõit kestab 30 minutit. 

La Digue on lähinaaber Praslinile ja selle satelliitsaartele Félicitéle, Mariannele ja Grande Soeurile ning Petite Soeurile (koondnimega Sõsarsaared ehk Sisters Islands). La Digue on Seišellide suuruselt neljas saar. La Digue on oma nime saanud maadeavastaja Marion Dufresne laevastiku ühe laeva järgi, mille prantslased saatsid 1768. aastal Seišellide graniitsaari uurima. Peale selle, et see on koduks värvulisele tersiphone corvina, maailma ühele kõige haruldasemale linnule, iseloomustavad La Digue'i bioloogilist mitmekesisust staarid nagu kold-väikehüüp, seišelli salangaan, amadiin, samuti kaks haruldast terrapin kilpkonnade liiki. La Digue metsad sisaldavad ka rikkalikku taimestikku õrnade orhideede ja vanillitaimede kujul, samuti puuliike nagu mandliterminaalia ja takamaka. Aiad lõõmavad hibiskist ja kanntaimedest (nepenthes) õõtsuvate kookospalmide foonil. La Digue on saar, kus aeg seisab paigal ja jätkuvalt valitsevad vanad traditsioonid nagu sõitmine härjavankrite ja jalgratastega. La Diguel praktiseeritakse jätkuvalt traditsioonilisi paadiehitusvõtteid ja kookose töötlemisviise (kopra). See sõbraliku õhkkonnaga privaatne saar oma loiu elutempo, traditsioonilise arhitektuuri ja hingematvalt ilusate randadega nagu legendaarne Anse Source d'Argent, on külastamiseks absoluutselt kohustuslik.

Võtame hotellist jalgrattad ja teeme kohe tutvust saare läänerannikuga. Kõigest 10 minutiga (jalgsi ca kolmveerand tunniga) jõuame Anse Source d'Argent randa.

Majutus Le Domaine De L'Orangeraie 4* hotellis, Villa de Charme majades. Hinna sees on hommiku-ja õhtusöök. 

Kõik Albioni grupid, alates 2012. aastast on majutunud just Le Domaine De L'Orangeraie hotellis, sest see on väga-väga hea! Kindlasti üks parimatest hotellidest La Digues saarel. Hotell asub otse ranna ääres, villad on ehitatud mäeservale grantiikaljude vahele. 

9. päev 

Seišellid. La Digue saar 

Hotellist saab jalgratta, millega on hea ja turvaline saarel külaelu nautida ja lõputuid randasid avastada.

Soovijatel võimalus osaleda erakordsel matkal - La Digue saare lõunaosas asuvasse Marroni randa.
La Digue saare lõunaosa rannad on väga raskesti ligipääsetavad ja sinna ei vii ükski tee. Tuleb tunda rada ja selleks on meil kohalik teejuht. Kahetunnine teekond kulgeb piki metsikuid randasid, ületab graniitkaljusid, vahel tuleb pugeda läbi kitsaste avauste, siis jälle hüpata üle meetriste kaljulõhede. Füüsiliselt aktiivsele inimesele ei ole siin miskit ületamatut. Marroni rannas on matkajuhi poolt puuviljavaagen ja aega vees sulistamiseks. Pärast puhkust matk jätkub, ja eesmärgiks on jõuda maailmakuulsasse  Anse Source d'Argent randa. Selleks tuleb osa teest matkata mõõna ajal läbi vee.
Alustame matka kell kaheksa ja lõpetame pärastlõunal kahe paiku. Matka hind 65 eurot.

Majutus Le Domaine De L'Orangeraie 4* hotellis, Villa de Charme majades.  Hinna sees on hommiku-ja õhtusöök.

10. päev 

Seišellid. La Digue saar 

Hotellist saab jalgratta, millega on hea ja turvaline saarel külaelu nautida ja lõputuid randasid avastada. Saare keskosas on aktiivne elu, rattaga on hea mööda külateid vändata. Saare kaugosas asub võimas Grand Anse (suur rand). Siia on hea jalgrattaga sõita. Grand Anselt saab omakorda edasi matkata Petite ja Coco randa, mis kõik on metsikus looduses, kaugel hotellidest.

Majutus Le Domaine De L'Orangeraie 4* hotellis, Villa de Charme majades.  Hinna sees on hommiku-ja õhtusöök.

11. päev 

Seišellid. La Digue - Mahe saar. 

Hommikusöök.
Vaba päev.
Õhtul sõidame laevaga tagasi Mahe saarele (hinna sees). Lahkume La Digue saarelt kell 17.00 ja jõuame Mahé saarele kell 19.00
Natuke vaba aega kesklinnas ja suudnume lennujaama.
Lend TK 749 Mahe-Istanbul 21.10-04.35

12. päev 

Saabume koju

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 09.45-12.05

 

Küsi lisainfot Wrisi reisikonsultandilt 6 129 130 või tellimus@wris.ee

*Reisikorraldaja Albion annab endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätab endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teehakse seda juhul, kui see on nendest sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

 

 

-----

Lisainfot Seišellide kohta

Geoloogia 

Kakssada miljonit aastat tagasi ühendas Pangaea hiidmanner kogu maakera maismaad. Kui see lagunes, rebenes Pangaea kaheks, Lauraasiaks põhjas ja Gondwanaks lõunas. Gondwana lõhenes samuti kaheks ning hiljem eraldusid Aafrikast India ja Madagaskar. Haripunktil, kui kolm viimast mandrit kohtusid, lükati tükike Edenit triivima. Need ei ole mitte ainult ainsad graniitsaared maailmas, need on ühtlasi vanimad ookeanisaared. Välja arvatud väike murdosa oma ajaloost on need lebanud unustatult ja puutumatult. Nüüd saab neid külastada ja maailmal on voli neid vastavalt kasutada, ainulaadse paradiisina. Lisaks asub rida täiuslikke saari ja koralliatolle teiselpool graniitsaarte gruppi, moodustades osa Seišellidest. Nende hulka kuulub Aldabra, eraldi maailm, millel roomajad on endiselt peamised maismaaloomad ja mille kaldale tulevad tuhanded merikilpkonnad, et turvaliselt pesitseda. Pole ühtki paika, mida võiks Seišellidega võrrelda.

Kliima 
Kliima on üldiselt niiske, keskmise temperatuuriga 29°C. Erinevalt oma naabritest India ookeanis asuvad Seišellid teiselpool tsüklonite vööndit. Troopilist kliimat mõjutavad passaattuuled: maist septembrini toovad kagu passaattuuled vähem niiskust ja mõõdukaid temperatuure vahemikus 24 ja 32°C; oktoobrist aprillini võib temperatuur olla pisut kõrgem, ilm niiskem ning sademetehulk samuti suurem.

Taimestik ja loomastik 
Miljonite aastatega, mil Seišellid on olnud eraldatud ja avastamata, on välja arenenud ainulaadne taimestik ja loomastik. Linnud ja taimed, mida mujal maailmas ei leidu, on siin kaasajani ellu jäänud ja arenevad jätkuvalt tänu teadlikule hoiakule, mille tulemuseks on maismaast enam kui 40% eraldamine looduskaitsealadeks, rahvusparkideks ja kaitsealusteks aladeks. Graniitsaartel kasvab seitsekümmend viis taimeliiki, mida mujal maailmas ei leidu, samuti on vaid Aldabra saartegrupile omistatud veel nelikümmend kaks endeemilist taimeliiki. Ainulaadsed maismaalinnud täiendavad ainult Seišellidel leiduva ridu, nende hulgas India ookeani viimane lennuvõimetu lind, Aldabra ruik ja mõistatuslik seišelli päll, keda leidub vaid Mahél. Roomajatest leidub saarel maailma kaugelt suurim hiidkilpkonnade populatsioon. Puutumatud rifid on koduks tohutule hulgale kalaliikidele (registreeritud üle 1000 liigi), korallidele ja teistele mereelustiku vormidele. Seišellid on ülim metsiku looduse paradiis.

Ajalugu 
Kuigi saared võisid olla tuttavad araabia kaupmeestele, jäid nad avastamata kuni portugallased need 16. sajandi algul kaardile märkisid. Esimene dokumenteeritud randumine toimus 1608. aastal Briti Ida-India Kompanii poolt, kuid esimene, kes saarestikku 1756. aastal endale nõuab, on Prantsusmaa, asustades selle 1770. aastal. Napoleoni sõdade tulemusel loovutati Mauritius koos asumaadega, sealhulgas Seišellidega, Suurbritanniale. 1903. aastal sai Seišellidest eraldi kroonikoloonia, mis saavutas iseseisvuse 1976. aastal.